Kefta van kip en met quinoasalade en yoghurtdressing

Kefta zijn kruidige Midden-Oosterse gehaktballetjes. We maakten er een lichte versie van met kippengehakt en een originele quinoasalade. De frisse yoghurtdressing maakt het af. Een snel en gemakkelijk receptje waar je zonder enig schuldgevoel van kan genieten, zalig toch?
Ingrediënten

quinoa

sjalot

knoflook

kippengehakt

paprikapoeder

komijn

tomaat

komkommer

koriander

limoen

munt

magere Griekse yoghurt
Bereidingswijze
- Spoel de quinoa grondig met water. Doe per persoon 130 milliliter licht gezouten water in een kookpotje en voeg de gespoelde quinoa toe en breng aan de kook. Laat gedurende 10 minuten koken op een matig vuur. Laat de quinoa daarna nog 5 minuten afgedekt wellen. Roer los met een vork.
- Snij de sjalot zo fijn mogelijk. Pers de knoflook. Doe het gehakt in een kom, samen met de helft van de fijngesneden sjalot, de geperste knoflook, het paprikapoeder, de komijn en peper en zout. Meng door elkaar met vochtige handen en vorm er balletjes van.
- Verhit de olijfolie in een antikleefpan en bak de gehaktballetjes rondom gedurende 8-10 minuten.
- Snij de tomaten en komkommer in blokjes. Pluk de blaadjes koriander. Doe in een kom en meng er de quinoa en de rest van de sjalot door. Kruid met peper en zout en meng goed door elkaar.
- Pers het sap van de limoen. Pluk de blaadjes munt en hak fijn. Meng de yoghurt met de munt en het limoensap. Kruid bij met peper en zout.
- Serveer de quinoasalade met de keftaballetjes en besprenkel met de yoghurtdressing.
Ingrediënten voor 2 personen
- 130 g quinoa
- 1 sjalot
- 1 teentje knoflook
- 300 g kippengehakt
- 1 kl paprikapoeder
- 1 kl komijn
- 2 tomaten
- ½ komkommer
- 10 g koriander
- ½ limoen
- 10 g munt
- ½ potje magere Griekse yoghurt
Uit jouw keuken
- 1 el olijfolie
- peper en zout
Voedingswaarden per portie
- Calorieën 650 kcal
- Koolhydraten 58.87 g
- Suikers 11.73 g
- Vetten 24.23 g
- Verzadigde vetten 5.33 g
- Eiwitten 46.15 g
- Vezels 5.9 g
Allergenen Lactose, Gluten, Soja. Kan sporen bevatten van andere allergenen.